makdekor

Czym kierować się kupując lustro do mieszkania

lustro do mieszkania

Istnieje wiele sposobów na optyczne powiększenie przestrzeni. Należą do nich między innymi używanie jasnych barw, układanie jednolitej podłogi, brak drzwi między przestrzeniami czy zakup mebli lustrzanych. Jednakże jednym z najbardziej popularnych i jednocześnie najbardziej użytkowych sposobów jest zakup luster. Jest ono elementem wyposażenia niemal każdego mieszkania. U niektórych spełnia jedynie podstawowe zadanie czy pozwala na sprawdzenie tego jak wyglądamy. Może ono stać się również genialną ozdobą dopełniającą wystrój domu, jak również co zostało wspomniane jest świetnym sposobem na optyczne powiększenie i doświetlenie wnętrza.

Rozmiar i kształt lustra

Nim zdecydujemy się na zakup lustra najlepiej przyjrzeć się przestrzeni, w której planujemy je umieścić. Musimy wyobrazić sobie jak zmieni się jej kształt, kiedy zawiesimy lustro. Bowiem dzięki odbiciu światła pomieszczenie zyska zupełnie nową perspektywę i oświetlenie. Bardzo ważną kwestią jest wybór wielkości lustra. Odpowiednio dobrane pozwala na powiększenie małego pokoju, doświetlenie go i pogłębienie uczucia przestrzeni. Aby było to możliwe konieczne jest zachowanie odpowiednich proporcji. Kształt lustra jest natomiast istotny z punktu widzenia wystroju całego pomieszczenia. Musi on pasować stylistycznie do całości wystroju. W pierwszej kolejności musimy ustalić czy będzie ono powieszone na ścianie czy ułożone na podłodze. Kolejną kwestią jest to czy życzymy sobie, aby lustro było w pionie czy w poziomie. Dzięki nowoczesnym technikom cięcia szkła można zakupić tradycyjne proste, okrągłe czy owalne lustro, ale również takie o finezyjnych i zaskakujących kształtach.

Lustro – tylko dekoracja

Zdarza się, że lustro nie ma tradycyjnej wartości użytkowej, a ma być jedynie niebanalną ozdobą pomieszczeń. Takie akcesoria proponuje firma M.A.K. Dekor. Wśród mebli lustrzanych oraz wykonanych ze stali nierdzewnej można znaleźć akcesoria, które nadadzą wnętrzu niebywałego szyku. Do nowoczesnych lustrzanych szafek nocnych, stolików czy komód można dokupić również lustra. Charakteryzuje je przede wszystkim oryginalne, również lustrzane wykończenie. Sposób w jaki zostały zaprojektowane dzięki rozpraszaniu światła nadaje przestrzeni blask.

X