makdekor

Meble lustrzane – sposób na powiększenie małego wnętrza

meble lustrzane

Niewielkie mieszkania są współcześnie normą. Mało kogo stać na przestronny apartament czy duży dom. Jednakże nawet w małym mieszkaniu można uzyskać wrażenie przestronności. Wystarczy wykorzystać kilka trików dekoratorskich. Niektóre z nich można stosować w każdej chwili, inne wymagają zaplanowania już na etapie projektowania wnętrza lub w trakcie remontu. Jednym z tych, które powinny być zaplanowane wcześniej jest ułożenie odpowiedniej podłogi i wybór dostosowanych do wnętrza drzwi. Aby powiększyć małe pomieszczenie należy postawić na jednolitą podłogę w całym domu. Przestrzeń oszczędzić można również pozbywając się klasycznych drzwi. Miast tego lepiej pozostawić otwory drzwiowe lub zamontować rozsuwane skrzydła czy przesuwne parawany. Pozostałe udogodnienia, pozwalające na optycznie powiększenie przestrzeni można wprowadzić w każdej chwili.

Postaw na jasne kolory

Dla nikogo nie jest tajemnicą, że jasne kolory sprawiają, że wnętrze wydaje się znacznie przestronniejsze. Delikatne jasne barwy na ścianach, które nie kontrastują z kolorem podłogi sprawią, że nawet najmniejszy pokój wyda się o kilkadziesiąt centymetrów większy. W aranżacji warto postawić na biele, beże, kremy czy pastele. Zestawiając kolory na ścianie pomieszczenia należy pamiętać, aby nie łączyć ze sobą zbyt wielu barw. Każda ściana w innym kolorze zaburzy efekt, który miał zostać osiągnięty. Warto postawić na dwa jasne, wiodące kolory, a całą resztę zastosować w dodatkach.

Magia luster

Większość z nas wie, że lustra w pomieszczeniach mogą czynić cuda. Lustro to najprostszy sposób na dodanie powierzchni. Współcześnie taką funkcję mają nie tylko zwyczajne lustra. Istnieją również niezwykle eleganckie meble lustrzane. Ich estetyczne, lekkie formy i niezwykle piękne, odbijające światło obicie sprawiają, że wnętrze jest nie tylko powiększone, ale również rozświetlone. Warto podkreślić także, że meble lustrzane prezentują się bardzo stylowo, nadając wnętrzu charakter pomieszczenia w stylu glamour.

X