makdekor

Meble ze stali nierdzewnej nie tylko do kuchni

meble ze stali nierdzewnej

Stał nierdzewna to stop żelaza i chromu, który posiada wiele istotnych właściwości. Przede wszystkim nie podlega procesowi korozji i pozostaje neutralna wobec kwasów, smarów, olejów i innych niebezpiecznych substancji. Ponadto stal nierdzewna nie zniekształca się pod wpływem wysokich czy niskich temperatur oraz innych niekorzystnych warunków środowiska. Dzięki swoim właściwościom stal nierdzewna wykorzystywana jest w bardzo wielu dziedzinach. Znalazła ona swoje zastosowanie przy produkcji konstrukcji stalowych, cystern, wind, chłodni, ale także narzędzi chirurgicznych, sztućców, naczyń i garnków. Równie często pojawia się jako element wyposażenia domowej kuchni oraz profesjonalnych lokali gastronomicznych.

W kuchni od kuchni

Jak wynika z nazwy stał nierdzewna jest odporna na korozję, jednakże jak zostało już wspomniane, to nie jest jej jedyna zaleta. Dzięki swojemu składowi jest niezwykle odporna na działanie wysokich temperatur, co zwiększa jej przydatność w kuchni. Stal wykorzystywana jest do budowy mebli kuchennych. Meble ze stali nierdzewnej wybierane są ponieważ cechuje je wiele walorów. Po pierwsze, podobnie jak sama stal, są niezwykle wytrzymałe, zatem będą mogły służyć przez bardzo długi czas. Ponadto są niezwykle praktyczne – nie korodują, są odporne na działanie wszelkiego rodzaju kwasów oraz nie są podatne na żrące działanie środków chemicznych. Warto podkreślić, że takie meble wglądają niezwykle stylowo.

Stal nierdzewna nie tylko w kuchni

Wielu projektantów i producentów mebli docenia nie tylko praktyczne właściwości stali nierdzewnej. Zwracają oni uwagę równie, że jej wartość estetyczną.  Stal nierdzewną zaczęto wykorzystywać do konstrukcji konsol, ław, stolików i innych elementów wyposażenia. Funkcjonalność tego materiału w połączeniu z nowoczesnym wzornictwem daje elegancki i bardzo oryginalny efekt. Meble ze stali nierdzewnej charakteryzują się lekkością formy, która świetnie prezentuje się w każdym, a w szczególności minimalistycznym lub industrialnym wnętrzu.

X