makdekor

W gabinecie luster – o meblach lustrzanych

Meble lustrzane

Gra światłem i przestrzenią za pomocą luster znana i wykorzystywana jest od dawna. Lustrzane komody czy innego typu meble są dedykowane wszystkim tym, którzy lubią piękne, luksusowe przedmioty, pobudzające wyobraźnie i będące źródłem inspiracji. Dzięki unikatowym meblom lustrzanym wnętrze zyska oryginalny, nowoczesny, a jednocześnie elegancki styl. Wszelkie konsole, stoliki, toaletki czy komody nie są jedynie rzeczami funkcjonalnymi. To małe dzieła sztuki, które będą piękną ozdobą mieszkania.

Powiększamy, rozciągamy, czarujemy

Oprócz tego, że meble lustrzane łączące w sobie artyzm z użytkowością, będą oryginalną ozdobą wnętrza, mają inną wspaniałą cechę. Mianowicie, umiejętnie ustawione, zdecydowanie powiększą przestrzeń. Nawet niewielki mebel, czyli komoda, stolik czy konsola umieszczona w niewielkim pomieszczeniu zdziała cuda.  Lustro, z którego zbudowany jest mebel rozświetla pomieszczenie i pogłębia wrażenie przestronności. Spełnią one swoją rolę nie zależnie od tego czy zdecydujemy się jedynie na lustrzane akcenty, czy wręcz przeciwnie zbudujemy całą ścianę. Planując wnętrze z meblami lustrzanymi warto pamiętać, że najlepsze efekty uzyskamy ustawiając je naprzeciwko okna. W ten sposób odbite promienie słonecznie nie tylko rozświetlą pokój, ale również podkreślą styl i piękno lustrzanej komody. Niezwykły efekt uzyskamy również, ustawiając obok mebla kryształową lampę lub zawieszając u sufitu taki sam żyrandol. Takie oświetlenie sprawi, że będziemy mogli zaobserwować niebywałą grę świateł.

Meble lustrzane do każdego wnętrza

Niezwykłą zaletą mebli lustrzanych jest fakt, że pasują niemalże do każdego wnętrza. Wpisują się bowiem automatycznie w zastaną kolorystykę i wystrój. Co więcej podkreślają piękną aranżację, odbijając tekstylia, oświetlenie czy inne meble. Jednakże, aby efekt cały czas był zniewalający należy odpowiednio dbać o meble lustrzane. Niestety, biorąc pod uwagę materiał z jakiego są stworzone, łatwo je ubrudzić odbiciami palców. Dlatego raz na kilka dni powinny być przemywane środkiem do mycia okien i luster.

X