makdekor

Wnętrze w stylu glamour – meble lustrzane

meble lustrzane

Samo słowo glamour znaczące dzisiaj tyle co blask, przepych, pierwotnie oznaczało zaklęcie, rzucane na kogoś uroku. Dziś styl glamour nieodłącznie kojarzy się z modą i gwiazdami Hollywood lat 50 i 60. Eleganckie, pięknie wystylizowane kobiety w luksusowych wnętrzach. Glamour od lat jest jednym z najważniejszych trendów w aranżacji wnętrz. Trend ten nie potrzebuje wcale wielkich przestrzeni, dzięki zastosowaniu błyszczących powierzchni sprawi, że nawet niewielki pokój, kuchnia czy łazienka wydadzą się znacznie bardziej przestronne. Nic więc nie stoi na przeszkodzie, aby w tym stylu urządzić nawet małe mieszkanie. Kluczem do sukcesu jest przede wszystkim znalezienie równowagi pomiędzy elementami błyszczącymi i efektownymi, a klasyką.

Wytyczne stylu glamour

Wnętrze w stylu glamour musi sprawiać wrażenie luksusu, dlatego obowiązkowe są dodatki w kolorze złota i srebra. Nie może zabraknąć również rzeczy lśniących i odbijających światło. Idealnie sprawdzą się kryształowe  żyrandole i lampy, świeczniki, puzderka na biżuterię. Ponadto styl ten charakteryzuje się również kontrastowym zestawieniem elementów pochodzących z przeszłości i tych nowoczesnych. Barokowy przepych ma być tu jedynie inspiracją, nie bazą. Punktem obowiązkowym wnętrz w stylu glamour są również wyraziste wzory i ornamenty. Można je wprowadzić za pomocą tapet, lamperii lub sztukaterii. Jeśli nie chcemy decydować się na tak mocny akcent, wzory pojawić się mogą na tekstyliach.

A może meble lustrzane?

Nowością na rynku meblarskim są meble lustrzane. To świetni element wystroju wnętrza w stylu glamour. Meble w  dużym stopniu powiększą optycznie pomieszczenie. Ponadto lustra zamontowane w meblach rozświetlają pokój, pogłębiają wrażenie przestronności. W zależności od naszych preferencji mogą występować jako pojedyncze akcenty dekoracyjne lub stanowić lustrzaną ścianę. Oprócz funkcji dekoracyjnej lustra nie tracą swojej funkcji użytkowej. Dzięki odpowiedniej aranżacji przestrzeni, zwierciadła mogą wyeksponować ulubione meble lub inne elementy wystroju.

X